Hlavní obsah

Zemřel Diego Maradona

Jeden z nejlepších fotbalistů světa, mistr světa z roku 1986 Diego Maradona ve středu ve věku 60 let zemřel. Příčinou byla podle argentinského deníku Clarín srdeční zástava. Zprávu o fotbalistově úmrtí potvrdil jeho mluvčí.

Zemřel Diego Maradona

Maradona se dlouhodobě potýkal se zdravotními problémy, v minulosti se také léčil z drogové závislosti. Začátkem listopadu se podrobil operaci kvůli krvácení do mozku a po propuštění z nemocnice měl nastoupit odvykací léčbu kvůli závislosti na alkoholu.

V Argentině měl Maradona status národního hrdiny, v této souvislosti vyhlásil prezident Alberto Fernández třídenní státní smutek.

Diego Maradona v roce 2006

Foto: John Sibley, Reuters

Bývalý trenér argentinské fotbalové reprezentace v poslední době vedl tým Al-Fudžajra. Hvězdné chvíle zažil především v 80. letech, v roce 1986 jako kapitán dovedl v Mexiku argentinskou reprezentaci ke zlatu a o čtyři roky později v Itálii i ke stříbru. Celkem za Argentinu odehrál 91 zápasů a vstřelil 34 gólů.

Diego Maradona na snímku ze 7. března tohoto roku

Foto: Natacha Pisarenko, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků