Hlavní obsah
 

Ve venezuelské zoo krmí vyhladovělá zvířata nejslabšími jedinci

Venezuelská zoo se kvůli katastrofálnímu nedostatku potravy pro zvířata odhodlala ke krajnímu řešení. Ta nejvyhladovělejší usmrcuje a sytí jimi jedince, kteří mají šanci přežít. O radikálním, ale patrně nezbytném řešení kritické situace jedné ze zoologických zahrad ve státě Zula v hospodářskou krizí zbídačelé Venezuele ve čtvrtek informovala agentura Reuters.

 
Ve venezuelské zoo krmí vyhladovělá zvířata nejslabšími jedinci

Nedostatek potravy nesou nejhůře velké šelmy, které při dostatku potravy denně spořádají osm až deset procent své hmotnosti. První zprávy o pokynu využít nejzesláblejší zvířata jako potravu pro ostatní, začaly od pracovníků zoo ve městě Maracaibo na severozápadě Venezuely chodit už v lednu letošního roku.

Vedení zoo zezačátku informace o strádání chovaných zvířat popíralo. Tvrdilo, že si chované exempláře žijí jako jedna velká rodina. Ředitel zahrady Elio Rios ale nakonec podle středečních informací agentury Reuters radikální praktiku přiznal.

Hladovějí i lidé

Hladomor vyvolaný kolapsem centrálně řízené ekonomiky sužuje celou zemi. Vyhladovělí Venezuelané jedí, co jim přijde pod ruku, a ve městech v zoufalství prohledávají i odpadky.

Prezident Nicolas Maduro tvrdí, že se jedná o důsledek ekonomické války, kterou proti jeho zemi vedou jeho političtí odpůrci pod patronátem poradců z Washingtonu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků