Hlavní obsah
 

V USA zatkli manželku mexického narkobarona El Chapa

Americké bezpečnostní složky dnes na letišti ve státu Virginia zatkly manželku mexického narkobarona Joaquína Guzmána, známého jako El Chapo (Prcek), jemuž se v minulosti podařilo několikrát senzačním způsobem uniknout z mexického vězení.

 
V USA zatkli manželku mexického narkobarona El Chapa

Emma Coronelová Aispurová čelí obviněním z mezinárodního obchodu s drogami, informovalo dnes podle amerických médií ministerstvo spravedlnosti USA.

Úřady zatkly narkobaronovu manželku na letišti nedaleko metropole Washingtonu, kde by měla v úterý předstoupit před soud. Coronelová Aispurová čelí obvinění ze spiknutí za účelem distribuce heroinu, kokainu a metamfetaminu do USA.

Emma Coronelová Aispurová, manželka narkobarona Guzmána.

Foto: Seth Wenig, ČTK/AP

Podle ministerstva také pomáhala Guzmánovi při jednom z jeho útěků v roce 2015. Zároveň údajně plánovala jeho další únik z vězení, k němuž však již nedošlo. El Chapo byl totiž v lednu roku 2017 vydán do USA, kde byl o dva roky později odsouzen na doživotí.

Guzmán stál 25 let v čele jednoho z největších a nejvíce násilných mexických kartelů Sinaloa. V USA byl shledán vinným z pašování velkého množství drog a z účasti na řadě vražd.

Emma Coronelová Aispurová na snímku z roku 2019.

Foto: Mark Lennihan, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků