Hlavní obsah

V USA zadrženi dva muži s napojení na Slovensko kvůli pašování

Americký Federální úřad vyšetřování (FBI) zatkl v sobotu za pokus propašovat do Sýrie kulomety a protiletadlové střely Daniho Nemra Tarrafa, který má údajně bydliště na Slovensku a v Libanonu. Úřad to oznámil v pondělí.

V USA zadrženi dva muži s napojení na Slovensko kvůli pašování

Podle agentury AP není zatím jasné, zda byl Tarraf napojen na některou z teroristických organizací, ani zda je občanem Slovenska nebo Libanonu. Kvůli pašování údajně kradené elektroniky do obou těchto zemí zadržel FBI v pondělí dalšího muže, Američana Husseina Aliho Asfoura.

Tarraf zaplatil v červenci 20 000 dolarů (346 000 korun) v hotovosti agentovi FBI v přestrojení jako zálohu za kulomety a střely Stinger. Sháněl prý rakety, které sestřelí stíhačku F-16. Zboží chtěl údajně poslat "odboji" v Sýrii nebo Íránu. Dodávka měla doplout do syrského přístavu Lázikíja, protože prý tento přístav kontroloval a měl zajištěno utajení celé akce. Zadržen byl ve chvíli, když si minulý týden přijel do Filadelfie zboží prohlédnout.

Stejný agent pracoval i na případu Asfoura, kterému pomohl na Slovensko dostat zásilku elektroniky. Asfour mu poté zaplatil téměř 75 000 dolarů (1,3 miliónu korun) za sehnání aut, laptopů, mobilních telefonů a kamer s nočním viděním, jež měly putovat do Libanonu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků