Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Na letišti u uruguayské metropole Montevideo byl v pátek zadržen český občan, který měl v kufru více než pět kilogramů kokainu. S odvoláním na uruguayské ministerstvo vnitra o tom informovaly tamní zpravodajské weby. Čech byl podle nich v Uruguayi od středy a s drogami se chystal odletět do Hongkongu.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
V Uruguayi zadrželi Čecha s pěti kilogramy kokainu

Muž podle vládního prohlášení vzbudil podezření u protidrogové jednotky letiště, která vyhodnotila, že se jedná o pasažéra s „rizikovým profilem”. Z odletové haly mezinárodního letiště Carrasco byl kolem poledne místního času (17:00 SELČ) odveden do zvláštní místnosti na kontrolu zavazadel.

Přebalovací podložky, ve kterých byl ukryt kokain

Foto: Urugayské ministerstvo vnitra,

Ukryté byly balíčky s drogou ve třech větších a šesti menších přebalovacích podložkách s pestrobarevnými potisky, které byly zabaleny v plastových sáčcích. Pozornost policie podle serveru Montevideo Portal upoutala především neobvykle vysoká hmotnost těchto textilních podložek. Podle prohlášení uruguayského ministerstva vnitra balíčky s kokainem dohromady vážily 5499 gramů.

Kromě toho úřady zadrženému zabavily tři mobilní telefony a 274 amerických dolarů (6350 Kč). „Po konfiskaci byl zatčen a bude muset vypovídat před prokuraturou,” napsal deník El País. Státní zastupitelství poznamenalo, že ke zmíněnému úkonu je zapotřebí překladatel, neboť zadržený muž hovoří pouze česky.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků