Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

V Uruguayi zadrželi Čecha s pěti kilogramy kokainu

Na letišti u uruguayské metropole Montevideo byl v pátek zadržen český občan, který měl v kufru více než pět kilogramů kokainu. S odvoláním na uruguayské ministerstvo vnitra o tom informovaly tamní zpravodajské weby. Čech byl podle nich v Uruguayi od středy a s drogami se chystal odletět do Hongkongu.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
V Uruguayi zadrželi Čecha s pěti kilogramy kokainu

Muž podle vládního prohlášení vzbudil podezření u protidrogové jednotky letiště, která vyhodnotila, že se jedná o pasažéra s „rizikovým profilem”. Z odletové haly mezinárodního letiště Carrasco byl kolem poledne místního času (17:00 SELČ) odveden do zvláštní místnosti na kontrolu zavazadel.

Přebalovací podložky, ve kterých byl ukryt kokain

Foto: Urugayské ministerstvo vnitra,

Ukryté byly balíčky s drogou ve třech větších a šesti menších přebalovacích podložkách s pestrobarevnými potisky, které byly zabaleny v plastových sáčcích. Pozornost policie podle serveru Montevideo Portal upoutala především neobvykle vysoká hmotnost těchto textilních podložek. Podle prohlášení uruguayského ministerstva vnitra balíčky s kokainem dohromady vážily 5499 gramů.

Kromě toho úřady zadrženému zabavily tři mobilní telefony a 274 amerických dolarů (6350 Kč). „Po konfiskaci byl zatčen a bude muset vypovídat před prokuraturou,” napsal deník El País. Státní zastupitelství poznamenalo, že ke zmíněnému úkonu je zapotřebí překladatel, neboť zadržený muž hovoří pouze česky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků