Hlavní obsah
Mexická policie Foto: Profimedia.cz

V Mexiku bylo nalezeno devět obětí drogové války visících z dálničního mostu. Pět mužů a čtyři ženy přišli o život při explozi. Celkem 14 zohavených těl mužů se našlo už v dubnu v centru města Nuevo Laredo nedaleko hranic s USA, informovala agentura AP. Mexické úřady oblast mostu uzavřely a mrtvoly odstranily.

Mexická policie Foto: Profimedia.cz
V Mexiku viselo z mostu devět mrtvol

Úřady potvrdily, že nedávná exploze v Nuevo Laredo si vyžádala 23 mrtvých. V tomto městě bojuje nejmocnější a zřejmě i nejkrutější kartel Zetas, který tvoří bývalí vojáci mexických zvláštních sil, proti kartelu Záliv.

Nesmiřitelná válka o pašerácké stezky mezi drogovými kartely zuří několik let hlavně v příhraničních oblastech na severu Mexika.

Od prosince 2006, kdy mexický prezident Felipe Calderón vyhlásil ofenzivu proti drogovým organizacím, si násilí spojené s narkotiky vyžádalo v Mexiku na 50 000 lidských životů. Kolem 230.000 lidí kvůli drogové válce opustilo domovy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků