Hlavní obsah

V Havaně demonstrovali homosexuálové, svolala je neteř Fidela Castra

Dcera kubánského prezidenta Raúla Castra Mariela zorganizovala v sobotu v Havaně pochod, kterého se zúčastnilo přes 100 homosexuálů a transsexuálů.

V Havaně demonstrovali homosexuálové, svolala je neteř Fidela Castra

V rámci manifestace několik desítek párů gayů a leseb během obřadu vedeným kubánskými a americkými duchovními představiteli symbolicky uzavřelo sňatek, oficiální svatba osob stejného pohlaví je v zemi nelegální.

Kubánské organizace bojující za práva homosexuálů nicméně věří v to, že Kuba brzy v této věci svůj přístup změní.

Demonstrace v Havaně

Foto: Stringer, Reuters

"Homosexuální sňatky jsou již legální v Argentině, Uruguayi a hlavním městě Mexika," prohlásila Mariela Castrová, která je sama heterosexuální, ale o práva gayů a leseb se aktivně zasazuje. "Nemáme zájem být prvními. Pro nás je na prvním místě toho vůbec dosáhnout," dodala.

Stát zaplatí i změnu pohlaví

Neteř Fidela Castra na Kubě vede Národní centrum pro sexuální vzdělávání, které mimo jiné usiluje o větší toleranci k homosexuálním Kubáncům.

Mariela Castrová

Foto: Stringer, Reuters

Organizaci se v minulosti mimo jiné podařilo prosadit, aby stát platil transsexuálům změnu pohlaví.

To je jedna z několika vstřícných změn, které Havana vůči sexuálním menšinám učinila. Například před dvěma lety země zákonem zakázala pracovní diskriminaci na základě sexuální orientace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků