Hlavní obsah
 

V domě amerického lékaře se našlo přes 2000 pozůstatků lidských plodů

Přesně 2246 pozůstatků lidských plodů se nalezlo jižně od Chicaga v americkém státě Illinois v domě lékaře Ulricha Klopfera, který zemřel letos 3. září, napsal deník Bild. Klopfer byl šéfem kliniky zaměřené na provádění interrupcí v sousedním státě Indiana a desítky let prováděl umělá přerušení těhotenství.

 
V domě amerického lékaře se našlo přes 2000 pozůstatků lidských plodů

Na zakonzervované pozůstatky plodů upozornila policii lékařova rodina, když začala dům po jeho smrti vyklízet. Neexistují důkazy, že by potraty Klopfer prováděl v domě, uvedla policie.

Doktor Klopfer pracoval přes čtyřicet let na různých potratových klinikách ve státě Indiana. Na jedné z nich bylo přerušeno těhotenství 13leté dívce, která se stala obětí znásilnění. Kvůli tomu byl ale lékař prošetřován úřady, protože zákrok klinika nenahlásila do tří dnů, ale až o měsíc později.

Úřady Klopferovi v roce 2016 odebraly povolení k výkonu lékařské praxe, mimo jiné kvůli chybám v lékařské dokumentaci a registraci pacientů.

Letos v květnu nejvyšší soud USA podpořil zákon státu Indiana, který nařizuje pohřbívání nebo kremaci plodů odebraných při interrupci. Proti tomu se stavěli především stoupenci možnosti podstoupit umělé přerušení těhotenství. Dříve bylo v Indianě možné pozůstatky plodů likvidovat spolu s jinými lidskými tkáněmi či lékařským materiálem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků