Hlavní obsah
 

V centru New Yorku rozstříleli policisté muže s mačetou, který je ohrožoval

Dramatický střet mezi policií a třicetiletým útočníkem se odehrál v sobotu odpoledne poblíž rušného Times Square v New Yorku. Jistý muž si vykračoval po 7. avenue s velkým nožem. Poté, co policisty začal ohrožovat a neuposlechl jejich pokyny, aby zbraň odložil, použila na něho početná hlídka pepřový sprej. Pak na něj několikrát vypálila. Na následky zranění muž v nemocnici zemřel.

 
V centru New Yorku rozstříleli policisté muže s mačetou, který je ohrožoval

“Vylezl z metra a pořezal dva lidi,“ řekl pro New York Post jeden z náhodných svědků, jenž popsal útočníka jako Afroameričana s dredy. „Pak se pokusil napadnout i policistu a pokračoval dál po 7. avenue. Policisté ho sledovali, obklíčili ho mezi 37. a 38. ulicí, on stále mával nožem,“ dodal.

Policie uvádí, že muž nereagoval na jejich výzvy a opakovaně strážníky ohrožoval mačetou. Závěr potyčky natočil jeden z přihlížejících na mobilní telefon. Na záznamu je vidět, jak skupina policistů míří k útočníkovi na ulici plné lidí, pak padne série výstřelů.

Muž, o němž policie tvrdí, že byl pod vlivem marihuany, zemřel v nemocnici Bellevue na zástavu srdce, při přestřelce utrpěl rozsáhlá střelná zranění. Podle úřadů u sebe neměl žádné doklady.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků