Hlavní obsah

Uvězněná Američanka vnímala svého únosce spíše jako manžela

Devětadvacetiletá Američanka Jaycee Dugardová, která strávila velkou část svého mládí v zajetí, prý měla pro svého únosce silné emoce a začala ho časem vnímat spíše jako svého manžela. S odvoláním na jejího otčíma o tom v sobotu informují americká média.

Uvězněná Američanka vnímala svého únosce spíše jako manžela

Osmapadesátiletý násilník Phillip Garrido, známý pro svou kriminální minulost, byl i se svou manželkou Nancy obžalován v celkem 29 bodech včetně únosu a znásilnění Dugardové. Pár tak čelí několika doživotním trestům.

"Jaycee má silné city pro toho člověka (Garrida). Má pocit, jako by to bylo manželství," citoval otčíma Američanky unesené v jejích 11 letech server The Mercury News.

Garrido zplodil se svou obětí dvě dcery, kterým je dnes 11 a 15 let. Unesená žena i její dvě dcery žily ve stanech a chatrčích na dvorku Garridových v Antiochu nedaleko San Franciska. Místo za domem, kde žily, bylo obklopeno hustým porostem, spoustami odložených věcí a dráty, takže prý nebylo zvenčí dobře vidět. [celá zpráva]

Jaycee Lee Dugardová na archivním snímku

Foto: Profimedia.cz

Americká média nicméně označují za záhadu, respektive velkou nedbalost skutečnost, že úřady až do minulého týdne na věznění mladých žen nepřišly. A to přesto, že před třemi lety na možnost, že na pozemku někdo žije, upozornil jeden ze sousedů.

Zatím není zcela jasné, zdali se na fyzickém zneužívání Dugardové podílela i Garridova manželka. Úřady také nevědí, zdali se oběť únosu pokoušela během dlouhých 18 let od svých věznitelů utéct.

Policie už ale ví, že Dugardová se několikrát setkala se zákazníky Garrida, který podnikal v tiskařství. Údajný únosce prý svého času o své oběti mluvil jako o dceři. Garridovi zákazníci prý Dugardovou znali pod jménem Allissa. [celá zpráva]

K odhalení celého případu, který připomíná historii Rakušanky Nataschi Kampuschové a Elisabeth Fritzlové, přispěly dvě policistky z Kalifornské univerzity. Právě tam se totiž "americký Fritzl" vydal minulý týden i se dvěma dcerami Dugardové rozdávat jakési náboženské letáky.

Policistkám přišlo chování trojice, především mladých dívek, podezřelé. Dívky prý odpovídaly, jako kdyby papouškovaly naučené fráze. Proto prý policistky upozornily experta, který měl Garrida na starosti kvůli jeho minulým přestupkům, aby si muže předvolal. Právě na této schůzce byl případ rozkryt.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků