Hlavní obsah
 

Útočník s kalašnikovem v Kansasu zastřelil tři lidi a 14 postřelil

Čtyři mrtvé a čtrnáct zraněných si vyžádala střelba v obci Hesston v americkém státě Kansas. Nespokojený zaměstnanec místní továrny Excel Industries a dříve trestaný Cedric Ford po lidech bez rozmyslu střílel z kalašnikovu. Nakonec ho zabila policie.

 
Útočník s kalašnikovem v Kansasu zastřelil tři lidi a 14 postřelil

Osmatřicetiletý Ford začal po lidech střílet už cestou k továrně ze svého auta. Zabil tři lidi a čtrnáct zranil, než ho zastřelil zasahující policista. Podle šerifa T. Waltona  je stav pěti postřelených kritický. „Byl to hrozný incident,“ prohlásil šerif.

„Myslela jsem, že hoří, když jsem slyšel lidi. A pak jsem zaslechl: bum, bum, bum. Většina z nás utekla bočními dveřmi,“ vylíčil zaměstnanec podniku Marty Pierce.

Police pátrá po případném druhém střelci u firmy Excel Industries v Hesstonu v Kansasu.

Foto: Fernando Salazar, ČTK/AP

Podle vyšetřovatelů nešlo o terorismus. Šerif Walton nechtěl o motivu mluvit, řekl pouze, že „byly nějaké věci, které tento incident spustily“. Místní lidé tvrdí, že Ford se mohl mstít za to, že byl propuštěn. „Kdosi říkal, že toho chlápka vyhodili a on se naštval,“ řekla místní televizní stanici KAKE jedna z obyvatelek. Ředitel podniku Paul Mullet to nepotvrdil, uvedl pouze, že Ford byl zaměstnancem.

Místo střelby v americkém Kansasu

Foto: Fernando Salazar, ČTK/AP

Podle televize ABC News měl Ford už dříve opletačky s policií. V minulosti byl zadržen kvůli porušení podmínky ve zkušební době po trestu za loupež. Stíhán byl také za ublížení na zdraví a nezákonné přechovávání střelných zbraní.

Firma Excel Industries vyrábí potřeby pro péči o trávník.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků