Hlavní obsah
David Petraeus se svou ženou Holly na finále Superbowl v roce 2009 Foto: ČTK/AP

"Tým Petraeus přežije", manželka s nevěrným exšéfem CIA zůstane

Devětapadesátiletá Holly Petraeusová zůstane s manželem Davidem Petraeusem navzdory jeho milostnému skandálu, kvůli němuž počátkem listopadu rezignoval na post šéfa tajné služby CIA.

David Petraeus se svou ženou Holly na finále Superbowl v roce 2009 Foto: ČTK/AP
"Tým Petraeus přežije", manželka s nevěrným exšéfem CIA zůstane

Penzionovaný generál to poprvé potvrdil v dopise svému příteli generálu Jamesi Sheltonovi. „Tým Petraeus přežije, i když nám to vytvořilo velké problémy,“ napsal generál s tím, že Holly „znovu dokazuje, jak šťastný jsem byl, když jsem si ji vzal“.

Dopis dal na web Shelton a veřejně prohlásil, že podle něj Petraeus „vztah nevyhledával, stalo se to“. Ve Washingtonu podle médií klíčí podezření, že jde o první pokus vylepšit pošramocenou Petraeusovu image.

Prozradily je e-maily

Hvězdnou kariéru nyní už bývalého šedesátiletého šéfa CIA a úspěšného generála z Iráku Davida Petraeuse ukončila milostná aféra se 40letou vdanou matkou dvou synů Paulou Broadwellovou, s níž spolupracoval na svém životopise.

Broadwellová poslala výhružné e-maily jiné ženě z generálovy blízkosti. Ta se však vyděsila a podala podnět k vyšetřování FBI. Zjistilo se, že zprávy odešly ze soukromého účtu šéfa CIA. Další vyšetřování ukázalo, že jde o milostnou aféru.

Petraeus po odhalení svého mimomanželského poměru odstoupil. Přitom měl jako první generál po druhé světové válce dostat pět hvězdiček, Spekulovalo se i o tom, že by mohl kandidovat na prezidenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Související články

Výběr článků