Hlavní obsah
Americký prezident Donald Trump Foto: Susan Walsh, ČTK/AP

Trumpem tlačený zákon o sjednocování rodin migrantů neprošel

Americká Sněmovna reprezentantů ve středu odmítla návrh migračního zákona podporovaný prezidentem Donaldem Trumpem, který měl mimo jiné ukončit praxi rozdělování rodin přistěhovalců.

Americký prezident Donald Trump Foto: Susan Walsh, ČTK/AP
Trumpem tlačený zákon o sjednocování rodin migrantů neprošel

Návrh počítající rovněž s ochranou imigrantů, kteří přišli do USA jako děti s rodiči, rozdělil Trumpovy republikány a nezískal jejich dostatečnou podporu, uvedla agentura AP.

Výsledek hlasování otevřel v plénu sněmovny cestu jinému návrhu řešícímu výhradně situaci rodin, jímž by se kongresmani měli zabývat ještě tento týden.

Trump minulý týden uvedl, že podepíše jakýkoli zákon o imigraci, který předloží republikáni a schválí ho Kongres. [celá zpráva]

Když ale byl odmítnut tvrdší zákon předložený konzervativními republikány, vyzval kongresmany, aby na zákonu přestali pracovat a udělali to až po podzimních volbách do Kongresu, o nichž je přesvědčen, že je republikáni vyhrají.

Plačící děti v klecích

Od května americká pohraniční stráž odebrala rodičům a internovala ve střeženém prostoru asi 2300 dětí, pocházejících většinou ze Salvadoru a Hondurasu.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Melania Trumpová navštívila detenční centrum na hranicích

Video: AP

Reportáže z detenčních center a záběry plačících dětí pobouřily americkou veřejnost a vyvolaly vlnu protestů, která údajně zasáhla i Bílý dům. [celá zpráva]

Za vyřešení osudů izolovaných dětí se údajně přimlouvala i první dáma Melania Trumpová. Dramatickou změnu prezidentova postoje zaznamenala média vůbec poprvé.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků