Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Vojtěch Pospíšil, Novinky

Tříletá dívka postřelila v USA svou těhotnou matku

Tříletá dívka postřelila v americkém státě Indiana svou těhotnou matku. Žena je sice stabilizovaná, ale ve velmi vážném stavu, uvedli ve čtvrtek lékaři. Incident se stal ve městě Merrillville na parkovišti před secondhandem. Dívka vzala do ruky zbraň, kterou ve voze nechal druh její matky, napsala agentura DPA.

Ilustrační foto Foto: Vojtěch Pospíšil, Novinky
Tříletá dívka postřelila v USA svou těhotnou matku

Dívenka, její matka v šestém měsíci těhotenství a roční chlapec čekali na partnera ženy ve voze. Dívka v něm našla nabitou zbraň, kterou tam muž nechal volně ležet. Vzápětí vyšel výstřel, který ženu zasáhl do prsou.

„Dívka netušila, co udělala, a byla velmi vyděšená,“ popsal situaci policista James Bogner. Matka je po operaci v kritickém, ale stabilizovaném stavu. Děti si převzal sociální úřad. Muž byl okamžitě zadržen a skončil ve vězení, uvedla agentura DPA.

„Bylo to neštěstí, které zavinila nedbalost,“ uvedl Joseph Petruch, šéf policie v Merrillville.

Podobný incident se nedávno stal i v americkém městě St. Louis ve státě Missouri. Pětiletý chlapec hledal bonbóny, nalezl ale otcovu zbraň a v domnění, že je to hračka, z ní začal pálit.  Zastřelil svého sedmiletého bratra. [celá zpráva]

V USA se opakovaně objevují debaty o omezení přístupu ke zbraním.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků