Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Texasan umlátil muže, který mu znásilnil dceru. Souzen nebude

Třiadvacetiletý texaský farmář a otec dvou dětí, jehož identitu nezveřejnili, spáchal nade vší pochybnost vraždu. Na první pohled jasný případ: za zločin by měl pykat. Avšak není všechno tak, jak se na první pohled zdá.

Foto: Profimedia.cz
Texasan umlátil muže, který mu znásilnil dceru. Souzen nebude

Farmář poslal loni v červnu své dvě děti nakrmit slepice. Právě tou dobou však pronikl na farmu Jesus Flores (47), zmocnil se pětiletého děvčátka, odvlekl je do kůlny a začal znásilňovat. Starší bratr rychle běžel pro otce, který už z dálky slyšel zoufalý křik své dcery.

„Když vpadl do místnosti, okamžitě se na Florese vrhl a ranami pěstí ho umlátil. Pak zavolal na linku 911 a sám se udal policii,“ napsal web Huffington Post.

Byla to sebeobrana a obrana dítěte

Porota v texaském okrese Lavaca County, jež měla určit, zda došlo k porušení zákona, nakonec rozhodla, že pachatele za vraždu soudit nebude, protože uznala, že jednal v zájmu záchrany dítěte a v sebeobraně.

„Každý rodič má právo chránit své dítě a dotyčný tak učinil,“ řekl šerif Micah Harmon, jenž případ vyšetřoval. Stejný názor sdílela i prokurátorka Heather McMinnová.

„Jsem ráda, že spravedlnost zvítězila. Celé okolí otce zná jako velmi mírného a slušného člověka. Nebude pykat za něco, čeho by se za normálních okolností nedopustil,“ řekla sousedka Judy Francisová.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků