Hlavní obsah
Lidé v Orlandu oplakávají zabité. Foto: Joshua Lim/Orlando Sentine, ČTK/AP

Střelec z Orlanda měl v autě ještě jednu zbraň, s policií vyjednával v klidu

Omar Mateen, který v gay baru ve floridském Orlandu v noci na neděli postřílel desítky lidí, měl v autě ještě třetí palnou zbraň. Podle policejního šéfa Johna Miny se útočník během jednání s policií choval klidně.

Lidé v Orlandu oplakávají zabité. Foto: Joshua Lim/Orlando Sentine, ČTK/AP
Střelec z Orlanda měl v autě ještě jednu zbraň, s policií vyjednával v klidu

„Měl u sebe dvě zbraně. Třetí zbraň byla v jeho vozidle,“ potvrdila zástupkyně vyšetřovací agentury AFT. Doplnila, že střelec použil zbraně, které si legálně koupil. Původ třetí zbraně v autě se stále zjišťuje.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Svědek natočil střelbu v gay klubu v Orlandu

Video: Reuters

Policejní šéf Mina dodal, že se Mateen během telefonického jednání s policisty choval klidně. „Pronesl poznámku o Islámském státu,“ potvrdil Mina a doplnil, že jinak Mateen příliš hovorný nebyl a otázky mu kladli hlavně policisté.

Velitel policie také zopakoval, že se okolo páté hodiny ranní rozhodl vydat rozkaz k ozbrojenému zásahu, protože panovaly obavy z toho, že se únosce chystá použít výbušniny. „Podařilo se nám zachránit desítky životů,“ uvedl Mina.

Mateen podle něj s policií telefonoval z toalety, kde po střelbě zadržoval několik rukojmích. Jakmile policie provedla řízenou explozi, aby ho zmátla, vyšel z toalety ven a začal po zásahové jednotce střílet, ale byl záhy zlikvidován.

Vlajky na půl žerdi ve Washingtonu

Foto: Kevin Lamarque, Reuters

Obětí je 49

Vyšetřování pokračuje. FBI se nicméně nedomnívá, že by měl Mateen komplice, který by nyní představoval veřejnou hrozbu.

Policie také v pondělí korigovala bilanci obětí. Upřesnila, že Mateen zavraždil 49 lidí, a nikoliv 50, jak se původně uvádělo. O úmrtí svého příbuzného zatím bylo oficiálně zpraveno 24 rodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků