Hlavní obsah
 

Prudký nápor zimy v USA si vyžádal devět obětí

Sněhové bouře zasáhly v pátek středozápad USA i velká města na východě. Místy napadlo přes 60 centimetrů sněhu. Teploty si sice pohybovaly okolo mínus 16, ale kvůli silným větrům o rychlosti okolo šedesáti kilometrů za hodinu působil jako by bylo mínus 29. Čtvrteční mrazivé rekordy se už neopakovaly, počet obětí zimy ale stoupl na devět, uvedl list Washington Post.

 
Prudký nápor zimy v USA si vyžádal devět obětí

Mezi oběťmi je dělník, na jehož nakladač spadla obrovská halda posypové soli, newyorská seniorka s Alzheimerovou nemocí, která umrzla, když se vydala na procházku, a 12leté dítě, které zahynulo v autě, když s ním havaroval 14letý kamarád.  Už ve středu zahynul řidič pick-upu, který narazil do linkového autobusu.

Tuhá zima v Bostonu

Foto: Brian Snyder, Reuters

Carlos Mendez odstraňuje sníh ze svého auta v Bronxu

Foto: Mike Segar, Reuters

V pátek bylo zatím zrušeno 1600 letů, což je méně než čtvrteční dva tisíce. Podařilo se už zprovoznit dálnice okolo New Yorku, kde napadalo mezi 15 a 27 centimetry sněhu. V Bostonu napadly 33 centimetry a v Massachusetts až 60 cm.

Žena odstraňuje sníh z okolí svého auta v newyorské čtvrti Queens.

Foto: Frank Franklin II, ČTK/AP

Sněhová bouře zasáhla i Scituate v Massachusetts.

Foto: Michael Dwyer, ČTK/AP

Také se oteplilo, jestliže ve čtvrtek naměřili v minnesotském International Falls, proslulém mrazivým počasím -42 stupňů Celsia, v pátek to bylo už jen -18, jen o dva méně než v Bostonu. O víkendu ale má teplota zas klesnout.[celá zpráva]

Brooke Dolan odstarňuje sníh v massachusettském Boxfordu, kde napadlo 57 centimetrů sněhu.

Foto: Elise Amendola, ČTK/AP

Nakladač odváží sníh ze stadiónu bostonských Red Sox

Foto: Brian Snyder, Reuters

Nehod bylo na silnicích málo, protože řidiči většinou dali doporučení úřadů a nevyjeli ven. Největší problémy způsobila havárie cisterny s ropou, která spadla ve čtvrtek z dálničního mostu v Michiganu a začala hořet. Kvůli jedovatému dýmu museli evakuovat obyvatele i dělníky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků