Hlavní obsah
 

Mladíci v brazilské škole postříleli osm lidí

Osm lidí zastřelili dva teenageři ve středu ve škole v brazilském městě Suzano. Mezi oběťmi je nejméně pět žáků a zaměstnanec školy. Policie potvrdila, že po smrti jsou i oba útočníci. Nakonec obrátili zbraně proti sobě.

 
Mladíci v brazilské škole postříleli osm lidí

Guvernér státu Sao Paulo, kde se město Suzano nachází, uvedl podle BBC, že oběti byly „krutě zavražděny“. Identita mrtvých zatím není zcela jasná, guvernér uvedl, že zemřelo pět dětí a jeden zaměstnanec školy. ČTK dodala, že byl zabit i náhodný kolemjdoucí.

Naopak BBC oznámila, že útočníci v mikinách s kapucemi zabili sedm žáků a zaměstnance školy. Dalších sedmnáct lidí střelba zranila. Všichni postřelení a zabití mají být z druhého stupně.

Muž utěšuje ženu u školy v Brazílii, kde se střílelo

Foto: Mauricio Sumiya, ČTK/AP

Postřelen byl podle BBC také muž nedaleko školy, ale policie zatím vyšetřuje, zda oba případy souvisejí. 

„Když jsem přišel do školy, bylo to zmatené. Učitelé, zaměstnanci i všichni ostatní  utíkali,“ řekl listu Folha de S. Paulo Juliano žák Simões de Santana, který žije poblíž. 

Do státní školy profesora Raula Brasila v Suzanu, kterou navštěvuje na 1000 žáků a studentů mezi šesti a osmnácti lety, vtrhli o přestávce v 9:30 místního času (13:30 SEČ) dva adolescenti ozbrojení střelnými zbraněmi. Ve škole, kde naštěstí zrovna nebyli žádní žáci prvního stupně, začali střílet.

Motiv střelby není známý, uvedla policie, která na místě zasahovala i s vrtulníkem.

Pachatelé střelby v brazilské škole

Foto: Twitter 2D.JPA

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků