Hlavní obsah
 

Potraty se provádějí na ženách, které nejsou těhotné, prohlásil kongresman

Todd Akin, jenž kandiduje do Senátu amerického státu Missouri a v srpnu nechvalně proslul výrokem o „legitimním znásilnění“, po němž ženy neotěhotní, protože dokáží své tělo „uzavřít“, má na kontě už jedno kontroverzní prohlášení z minulosti. V úterý o tom informoval server Slate, jehož redakce zjistila, že Akin v roce 2008 prohlásil, že v USA často podstupují potrat ženy, které ani nejsou těhotné.

 
Potraty se provádějí na ženách, které nejsou těhotné, prohlásil kongresman

Odpůrce potratů Akin tehdy při svém vystoupení na půdě Sněmovny reprezentantů hovořil o lékařích provádějících potraty. Označil je za teroristy.

„Není velkým překvapením, že bojujeme s teroristy, protože jsou tak zásadně protiameričtí. I naše kultura má ale svoje teroristy nazývané zastánci potratů. Dobrou zprávou je, že ve válce s nimi vítězíme, protože se nenajde dost nelítostných lékařů. Těch, kteří potraty provádějí, je nedostatek - kdo by chtěl být na konci hierarchie v lékařské profesi?“ prohlásil Akin.

„A kde tahle lékařská spodina pracuje?" pokračoval. "V místech, která jsou spíš dírami. A tuto kulturu smrti doprovázejí další porušení zákona: nedostatečná hygienická opatření, provádění potratů na ženách, které vlastně nejsou těhotné, daňové podvody a všechny tyhle věci, zneužívání anestetik, takže lidé umírají, anebo skoro umírají.“

Server Huffington Post poznamenal, že navzdory rozporuplným výrokům má republikán Akin velké šance v senátních volbách příští měsíc uspět. Průzkumy mu nad demokratkou Claire McCaskillovou přisuzují jednoprocentní náskok.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků