Hlavní obsah
Derek Chauvin Foto: Hcso, Reuters

Policista obviněný z vraždy Floyda je stíhán i kvůli daňovým únikům

Bývalý policista z Minneapolis Derek Chauvin, který je obviněn z vraždy Georga Floyda, jemuž klečel při zadržení devět minut na krku, je se svou ženou nově obviněn z daňových úniků. Nezaplatil daně ve výši 38 000 dolarů (cca 865 000 korun) z vedlejších příjmů, uvedla stanice BBC.

Derek Chauvin Foto: Hcso, Reuters
Policista obviněný z vraždy Floyda je stíhán i kvůli daňovým únikům

Derek Chauvin a jeho žena Kellie byli ve středu obviněni, že připravili stát Minnesota o skoro 38 000 dolarů, když uvedli na daňových přiznáních nepravdivé údaje. Podle obvinění nepřiznali v letech 2014 až 2019 příjmy ve výši 464 433 dolarů (10,5 milionu korun). Jednalo se mimo jiné o peníze, které si Chauvin vydělal mimo své hlavní zaměstnání, když pracoval v ochrance a během víkendových brigád v restauraci.

Žalobce Imran Ali řekl agentuře AP, že s pokračujícím vyšetřováním může částka ještě stoupnout.

Chauvin je momentálně ve vazbě kvůli smrti Georga Floyda, jemuž při zatýkání klečel devět minu na krku, i když si černoch stěžoval, že nemůže dýchat. Obviněn je z vraždy a zabití. Jeho v Laosu narozená žena, která se kdysi stala Missis Minnesota, je na svobodě a po smrti Floyda podala žádost o rozvod.

Nemohu dýchat, zabijete mě, sýpal Floyd těsně před svou smrtí

Video: Novinky/AP

Potíže se zákonem měla už v roce 2005, když použila nekrytý šek ve výši 42 dolarů. Případ byl stažen, když částku uhradil její tehdejší manžel, uvedl list The Daily Mail.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků