Hlavní obsah

Palinová si popletla Koreje. Chtěla, aby USA stály po boku KLDR

Konzervativní americká politička Sarah Palinová ve středu znovu vyvolala zájem světových médií, když v rozhlasové besedě zapáleně komentovala nebezpečný konflikt na Korejském poloostrově. Šokovaným posluchačům sdělila, že Spojené státy ve sporu "musejí stát při svém severokorejském spojenci".

Palinová si popletla Koreje. Chtěla, aby USA stály po boku KLDR

"Nemáme mnoho důvěry, že Bílý dům přijde s politikou dostatečně silnou k tomu, aby sankcionoval budoucí záměry Severní Koreje. To vytváří širší obrázek, který mě upřímně děsí, pokud jde o naší národní politiku, ale očividně musíme stát při našem severokorejském spojenci," prohlásila Palinová.

Bezprostředně poté, co Palinová svůj výrok v talk-show Glenna Becka pronesla, její hostitel ji taktně opravil. "Jasně," vydechla Palinová. "A prozíravost nám velí stát taky při našem jihokorejském spojenci, ano."

Chabá orientace Palinové v mezinárodní politice

I když šlo o zjevné přeřeknutí, Washington má spojence na jihu a komunistickou KLDR považuje za zločinného vyděděnce světové politiky, média konzervativní političce výrok neprominula. "Palinová to zase dokázala," komentoval ironicky její výrok list The Times of India. Francouzská agentura AFP svým odběratelům neméně ironicky oznámila, že "americká konzervativní modla Palinová přeběhla na druhou stranu". Britský Daily Mail Palinovou odkázal do školních lavic k lekci zeměpisu.

"Přebreptnutí Palinové nemohlo přijít v méně vhodnou dobu," komentovala epizodu televizní stanice CBS s poukazem na diplomatickou horečku, kterou ve světě vyvolal severokorejský dělostřelecký útok na jihokorejský ostrov Jonpchjong.

Bývalá aljašská guvernérka je proslulá svou chabou orientací ve světové politice, která může fatálně ohrozit její vyhlídky na úspěch v příštích prezidentských volbách. Po měsících vyhýbavých odpovědí totiž Palinová nedávno dala najevo, že vážně uvažuje o stěhování do Bílého domu po volbách v roce 2012.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků