Hlavní obsah

Tropická bouře Kyle, která se ve čtvrtek zformovala nad Atlantikem, podle meteorologů v pátek zesílila a během soboty by mohla dosáhnout síly hurikánu prvního stupně. V neděli by pak mohla zasáhnout oblast Nové Anglie v USA a jihovýchodní část Kanady.

Nová tropická bouře Kyle míří na Kanadu

V pátek odpoledne SELČ se bouře nacházela téměř 800 kilometrů jihozápadně od souostroví Bermudy. Nyní se pohybuje směrem na severozápad rychlostí asi 29 kilometrů v hodině a doprovází ji vítr o síle téměř 100 kilometrů v hodině.

Úřady na Bermudách vyhlásily pohotovost. Portorické úřady podle agentury Reuters ohlásily, že v důsledku bouře Kyle zahynuli v zemi čtyři lidé.

Kyle je jedenáctou bouří letošní atlantické hurikánové sezóny. Předchozí tropická bouře Ike přerostla v hurikán, který se nedávno přehnal přes karibskou oblast a pobřežní oblasti Mexického zálivu. Ike si vyžádal celkem asi 130 lidských životů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků