Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Newyorský policista zastřelil nevinného, byla to prý nehoda

Newyorský policista ve čtvrtek pozdě večer tamního času zastřelil ve čtvrti Brooklyn neozbrojeného muže. Podle předběžných výsledků vyšetřování šlo ale o nešťastnou náhodu. Zbraň prý spustila sama, informují tamní média.

Foto: Profimedia.cz
Newyorský policista zastřelil nevinného, byla to prý nehoda

Incident se odehrál během policejní hlídky v chudší části města. Osmadvacetiletého Akaie Gurleyho zasáhla střela do hrudi, následkům zranění později v nemocnici podlehl. Podle mluvčího policie se zdá, že se Gurley vůbec ničeho nedopustil.

Starosta New Yorku Bill de Blasio už smrt mladíka označil za tragédii. "Nevíme ještě dost, ale vypadá to, že to byla nešťastná náhoda," uvedl v rozhovoru s listem The New York Times.

S ohledem na násilné protesty, které otřásají Fergusonem na předměstí St. Louis v Missouri, kde na počátku srpna bělošský policista zastřelil osmnáctiletého černošského mladíka, varoval de Blasio před paušalizací. Každý případ je prý třeba vnímat odděleně.

Střelba posílila debaty o policejním násilí vůči menšinám jen pár měsíců poté, co v New Yorku policista zabil neozbrojeného černocha, který na ulici prodával cigarety. Použil prý na něj nedovolený chvat, kterým mu sevřel hrdlo, a tak ho udusil.

Podle různých odhadů zabijí policisté ve Spojených státech ročně 400 až 1000 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků