Hlavní obsah

Na Bahamách se potopila loď se dvěma stovkami běženců

U ostrovů Turks a Caicos v Bahamském souostroví se v pondělí převrhla loď, na níž bylo až 200 přistěhovalců z Haiti. Oznámila to americká pobřežní stráž. Nejméně čtyři lidé zemřeli a desítky dalších jsou pohřešovány.

Na Bahamách se potopila loď se dvěma stovkami běženců

Podle jednoho ze svědků najelo plavidlo na útes. Záchranáři zatím našli čtyři těla, ale úřady se obávají, že konečný počet obětí bude mnohem vyšší. Po desítkách lidí se nadále pátrá. Na 70 přistěhovalců uvízlo na útesu. Úřady na pomoc nasadily množství lodí a několik helikoptér.

Loď byla na cestě tři dny. Na útes najela poté, co jeden z cestujících zahlédl policejní člun a posádka se v panice snažila s plavidlem schovat. Na lodi bylo 160 až 200 lidí.

Podobná nehoda se u ostrovů Turks a Caicos, patřícím Velké Británii, stala předloni v květnu. Tehdy se potopila loď se 160 imigranty a některé z nich sežrali žraloci. Téměř 80 osob, které přežily, obviňovaly pobřežní stráž, že jejich loď zavlekla do nebezpečných a hlubokých vod.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků