Hlavní obsah
Ibragim Todashev Foto: ČTK/AP

Muže vyslýchaného kvůli útoku v Bostonu agent FBI zastřelil

Agent amerického bezpečnostního úřadu FBI v noci na středu na Floridě zastřelil muže, jehož vyslýchal v souvislosti s dubnovým bombovým útokem na maratón v Bostonu. O události informovala stanice NBC.

Ibragim Todashev Foto: ČTK/AP
Muže vyslýchaného kvůli útoku v Bostonu agent FBI zastřelil

„Incident se udál v Orlandu na Floridě. Zvláštní agent se s podezřelým střetl během výkonu své služby,“ popsal zástupce FBI Dave Couvertier. Jeho úřad potvrdil, že podezřelý zemřel.

Při potyčce byl agent zraněn a musel být hospitalizován.

Podle NBC vyslýchala FBI 27letého Ibragima Todaševa, který žil ve Watertownu, což je předměstí Bostonu, kde byli atentátníci vystopováni.

Výslech zpočátku probíhal bez problému, pak ale vyslýchaný vyšetřovatele napadl. Todashev byl podezřelý z napojení na atentátníka z Bostonu Tamerlana Carnajeva, v minulosti s ním boxoval.

Měl tušení, že se něco takového stane, řekl přítel zastřeleného

Video: Novinky/Reuters

Americká stanice také uvedla, že Todaševa zatkli 4. května kvůli napadení.

Pumové útoky při maratónu si vyžádaly tři mrtvé a na dvě stovky zraněných. Jejich původci byli podle vyšetřovatelů bratři Tamerlan a Džochar Carnajevovi, pocházející z Čečenska. Tamerlan, který byl podle policie napojen na islamisty z Kavkazu, při honičce s policií o pár dnů později zemřel, Džochar byl obviněn z použití zbraně hromadného ničení a u soudu mu hrozí trest smrti.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

V Bostonu zabíjely nálože v odpadkových koších

Video: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků