Hlavní obsah
 

Muž střílel na univerzitě. Měl seznam lidí, které chtěl zabít

Nejméně dva lidé byli ve středu zastřeleni v areálu Kalifornské univerzity v Los Angeles, uvedl list The Washington Post. Areál školy byl dvě hodiny uzavřen kvůli pátrání po střelci. Pak policie informovala, že šlo o vraždu a následnou sebevraždu, uvedla CBS. Vedle oběti byl nalezen vzkaz. Střelec měl podle vyšetřovatelů vypracován seznam lidí, které chce zabít.

 
Muž střílel na univerzitě. Měl seznam lidí, které chtěl zabít

Střelba byla zaznamenána kolem 9:55 ráno (18:55 SELČ). Policie v Los Angeles původně informovala o dvou postřelených, ale pak po 11. hodině (20:00 SELČ) potvrdila dva mrtvé.

Útočníkem byl Mainak Sarkar ze státu Minnesota, jehož podle policie mohl k zabití pedagoga Williama Kluga vést spor o blíže neurčené duševní vlastnictví. Policie před zveřejněním této teze uvedla, že na místě činu byl nalezen vzkaz.

Na nalezeném seznamu bylo i jméno ženy z minnesotského města Brooklyn Park, kterou také našli policisté mrtvou. "V tuto chvíli se domníváme, že byla mrtvá ještě před střelbou na univerzitě," řekl novinářům zástupce ředitele místní policie Mark Burley.

Střelba vyděsila studenty

„Celý kampus začal utíkat, tak jsem taky začala utíkat,“ uvedla 21letá Mehwish Khanová. Na místě kromě stovek policistů z Los Angeles zasahovali i agenti FBI, nad areálem přelétávaly vrtulníky.

Hasiči před budovou univerzity UCLA v Los Angeles

Foto: Ringo H.W. Chiu, ČTK/AP

Na evakuaci té části školy, kde se střílelo, dohlíželi policisté. Studenti opouštěli školu s rukama nad hlavou.

Policie před Kalifornskou univerzitou v Los Angeles

Foto: Christine Armario, ČTK/AP

„Namířil na mne velkou pistoli a řekl, aby každý utíkal a zmizel,” řekl Bahjat Alirani k zásahu policisty v areálu. Uzavřena byla sousední nemocnice a tři okolní základní školy.

Představitelé univerzity doporučovali studentům, aby se ukryli a zamkli tam, kde jsou, než bude víc informací.

Jeden ze studentů použil k zabezpečení dveří svůj opasek.

Policisté při zásahu v univerzitě UCLA

Foto: ČTK/AP

Na veřejné univerzitě studuje 43 000 lidí.

Zástupci šerifa před univerzitou v Los Angeles

Foto: Ringo H.W. Chiu, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků