Hlavní obsah

Městský autobus vjel na přejezd i přes spuštěné závory, vlak ho smetl

Nejméně šest lidí zemřelo ve středu ráno místního času na jihozápadním okraji kanadské Ottawy. Vlak tam narazil do dvoupatrového městského autobusu a zdemoloval mu přední část. Tři desítky dalších lidí jsou v nemocnici, 11 ve vážném stavu, uvedla BBC. Autobus vjel na přejezd v době, kdy už byly závory spuštěné.

Městský autobus vjel na přejezd i přes spuštěné závory, vlak ho smetl

Přední část dvoupatrového autobusu náraz odtrhl. Dva či tři vagóny vlaku po srážce vykolejily. Podle policie v nich ale žádné oběti ani zranění nejsou. Nehoda se stala v ranní dopravní špičce nedaleko vlakové stanice. Srážka zablokovala dopravu na hlavním železničním spojení mezi Ottawou a Torontem.

Havarovaný patrový autobus na přejezdu na okraji Ottawy

Foto: Reuters

Podle některých svědků vjel autobus na přejezd v okamžiku, kdy byly závory napůl spuštěné. Další uvedli, že vjel za křiku cestujících na přejezd, i když už byly závory dole.

Pascal Lolgis, který havárii viděl, uvedl pro list Toronto Star, že autobus narazil do vlaku: „Takhle vrazil do vlaku. Nezastavil. Vjel na trať, aniž by brzdil. Buď mu brzdy selhaly, nebo řidič zkolaboval, dostal mrtvici.”

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků