Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Matka nezvládla péči o autistického syna, zastřelila jeho i sebe

Ve městě Sunnyvale v americkém státě Kalifornie tento týden zastřelila matka svého autistického syna a následně zbraň obrátila proti sobě, informovala tamní média. Žena se před činem podle sousedky zmínila, že je obtížné péči o syna zvládat.

Foto: Profimedia.cz
Matka nezvládla péči o autistického syna, zastřelila jeho i sebe

Těla 53leté Elizabeth Hodginsové a jejího 22letého syna George objevil v úterý v ložnici rodinného domu ženin manžel Lester po příchodu z práce.

Sousedka uvedla, že se její matce Hodginsová před časem přiznala, že je pro ni péče občas příliš náročná.

To podle ředitelky centra v San Jose, kam Hodginsová se synem do loňského roku od Georgeových šesti let denně dojížděla, není překvapivé.

„Rodiče dětí s autismem jsou pod obrovským stresem. Spousta takových dětí v noci nespí, vstávají ve dvě nebo ve tři hodiny ráno a jeden z rodičů musí vstávat s nimi, protože potřebují neustálý dohled. Je to vyčerpávající,“ popsala Jennifer Sullivanová. Podle ní se potom rodiče často soustředí na dennodenní úkoly a sotva se zamyslí nad budoucností.

„Pak přijde náraz a uvědomění, že moje dítě se mnou zůstane. Rodiče se ptají: ‘Kdy to skončí?‘ Ono to ale neskončí nikdy,” podotkla ředitelka.

George podle ní komunikoval velmi málo a nepomohl mu moc ani počítačový tablet, který obvykle komunikaci usnadňuje.

Autismus

Autismus je jednou z nejzávažnějších poruch dětského mentálního vývoje. Jedná se o vrozenou poruchu některých mozkových funkcí. Důsledkem poruchy je, že dítě dobře nerozumí tomu, co vidí, slyší a prožívá. Duševní vývoj dítěte je díky tomuto handikepu narušen hlavně v oblasti komunikace, sociální interakce (navazování vztahů, chování ve společnosti) a představivosti (neví, co bude následovat, dezorientace v čase).

    Novinky, zun

“Kéž by nám Elizabeth dala najevo, že se cítí bezradná. Udělali bychom, co se dá, abychom jí pomohli,” uzavřela Sullivanová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků