Hlavní obsah
Bohdan Pomahač Foto: Novinky

Kandidáty na Nobelovu cenu bude vybírat český plastický chirurg Pomahač

Nobelův výbor stockholmského Karolinského institutu požádal českého plastického chirurga Bohdana Pomahače, aby nominoval kandidáty na Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství v roce 2019. V twitterovém příspěvku s názvem „Jaká čest!” to uvedl sám lékař, který působí ve Spojených státech.

Bohdan Pomahač Foto: Novinky
Kandidáty na Nobelovu cenu bude vybírat český plastický chirurg Pomahač

Pomahač se proslavil tím, že v USA provedl první úspěšnou celkovou transplantaci obličeje. [celá zpráva]

V zámoří, kde Pomahač profesně působí od 90. let, se věnuje výzkumným projektům, klinické praxi plastické chirurgie a v roce 2007 se stal vedoucím popáleninového centra v Bostonu.

Renomovaný expert

Bohdan Pomahač se narodil 8. března 1971 v Ostravě a vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. V bostonské Brigham and Women's Hospital pracuje od roku 1996. Začínal tam v laboratoři zabývající se genovým transferem do kožních buněk, později přešel na chirurgickou kliniku. Od roku 2004 zaměřuje svůj výzkumný zájem na problematiku obličejové transplantace.

V roce 2012 mu Česká transplantační nadace udělila cenu za rozvoj transplantační medicíny. O tři roky později mu prezident Miloš Zeman udělil Medaili Za zásluhy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků