Hlavní obsah
 

Kalifornského řezníka dopadli díky webové službě skládání rodokmenů

Několik desetiletí marného pátrání po kalifornském fantomovi, který v tomto státě celá léta vraždil, znásilňoval a loupil, ukončil internet. Dnes dvaasedmdesátiletého Josepha Jamese DeAngela se podařilo vypátrat díky webovým stránkám, které umožňují lidem hledat rodinnou historii na základě genetických testů.

 
Kalifornského řezníka dopadli díky webové službě skládání rodokmenů

Joseph James DeAngelo, zvaný zabiják ze zlatého státu (zlatý stát je přezdívka Kalifornie a odkazuje k objevení zlata v roce 1848, pozn. red.) má na svědomí od 70. let minulého století nejméně dvanáct lidí. Znásilnil více než padesátku žen a vyloupil přes stovku domů. Nakonec ho usvědčily stopy DNA, které policisté našli v jeho odpadcích.

DeAngelův příběh se začal odvíjet v létě roku 1976, tedy ve stejném roce, kdy byl  tento bývalý mariňák vyhozen od policie v kalifornském Exeteru pro krádež kladiva a repelentu pro psy. Pak začal loupit ve velkém.

Vraždil spící

Modus operandi byl jednoduchý a vždy stejný. DeAngelo se vkrádal do domů spících lidí, loupil tam, a když se mu uvnitř spící žena zdála přitažlivá, znásilnil ji. Později páry začal vraždit.

První zdokumentované vraždy se DeAngelo dopustil v roce 1978. Obětí byl mladý manželský pár, stejně jako v dalších třech případech. Celkem se tak dopustil nejméně dvanácti vražd. Může jich být ale i víc.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků