Hlavní obsah
Foto: Luis Galdamez, Reuters

Hurikán Ida si v Salvádoru vyžádal 124 mrtvých

Řádění hurikánu Ida si ve středoamerickém Salvadoru vyžádalo 124 lidských životů. Hurikán postupuje přes Mexický záliv k ropným plošinám v jeho střední části.

Foto: Luis Galdamez, Reuters
Hurikán Ida si v Salvádoru vyžádal 124 mrtvých

Ida napáchala menší škody v mexickém letovisku Cancún na východním pobřeží poloostrova Yucatán. Z ostrova Holbox severozápadně od Cancúnu bylo evakuováno asi tisíc lidí. Holbox je izolovaná rybářská komunita, kde jsou také domovem tisíce plameňáků a dalších exotických ptáků.

Meteorologové z amerického Národního centra pro hurikány (NHC) v Miami předpokládají, že při přeletu nad Mexickým zálivem hurikán zeslábne. V noci na pondělí SEČ dosahovaly však jeho vichry stále rychlosti až 165 kilometrů v hodině.

Některé společnosti v zálivu ze svých ropných plošin evakuovaly zaměstnance, dvě dokonce zastavily produkci jako předběžné opatření.

San Vicente v Salvadoru

Foto: Henry Romero , Reuters

NHC vydal varování od Grand Isle v americkém státě Louisiana až po Mexico Beach na severozápadě Floridy. Louisiana vyhlásila už v neděli stav nouze a mobilizovala kromě záchranářů i armádu.

V Salvadoru hurikán vyvolal záplavy a sesuvy půdy, které podle poslední bilance nepřežilo 124 lidí. Živel zřejmě způsobil škody i na kávovníkových plantážích, celkem však úrodu výrazně nepoškodil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků