Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Mrtvý, na laně visící ze skalního útesu byl v jihoarizonských horách Santa Rita nalezen 55letý americký horolezec, jenž byl nezvěstný od minulého víkendu. Tělo Stevena Johnsona bylo hustě poseté včelími žihadly, což byla s největší pravděpodobností příčina jeho smrti.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Horolezce ubodaly včely k smrti i s jeho psem

Alpinistův pes byl nalezen nahoře na útesu rovněž mrtvý. Podle poručíka Raoula Rodrigueze mohl horolezec podráždit včely zatloukáním skob do skály, uvedla televize FoxNews.

V Arizoně, podobně jako v dalších jižních státech USA, se od 90. let šíří včely-zabijáci. Vyvinuly se v důsledku genetického experimentu brazilské vlády, která v roce 1956 chtěla pomoci lepší adaptaci evropských včel na tropy a zvýšit jejich výnos křížením s agresívními africkými druhy. Část z nich ale unikla a dál se křížila s místními druhy, rovněž většinou geneticky modifikovanými.

Chovné včely přitom celosvětově devastuje neznámá choroba. Jen v USA jí loni podle ministerstva zemědělství padlo za oběť 31 procent chovů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků