Hlavní obsah
Megan Meierová se po odvržení oběsila. Foto: Profimedia.cz

Donutila nezletilou k sebevraždě přes internet

Soud v Los Angeles se zabývá žalobou na Lori Drewovou (49) z Missouri, která se na internetových stránkách MySpace vydávala za 16letého chlapce, aby předstírala zalíbení v jedné dívce a následně ji příkře odsoudila. Třináctiletá Megan Meierová pak spáchala sebevraždu.

Megan Meierová se po odvržení oběsila. Foto: Profimedia.cz
Donutila nezletilou k sebevraždě přes internet

Drewová měla podle žalobců dívce napsat, že svět by bez ní byl lepším místem. Teď čelí až 20 letům ve vězení kvůli obviněním ze spiknutí a porušování pravidel poskytovatelského serveru, aby získala informace ke způsobení stresu jiné osobě.

Drewová se měla ještě spolu s dalšími lidmi zaregistrovat na fóru, aby zlákala Meierovou k romanci na síti. Účet si 49letá žena měla založit proto, aby zjistila, co si dívka, která žila v sousedství, myslí o její dceři. V diskuzích figurovala pod jménem Josh Evans. Mezi jejími konspirátory má být i nezletilá dívka.

Vztah udržovala asi čtyři týdny. Hodinu poté, co Meierovou odvrhla, se dívka ve svém pokoji pověsila. Zemřela následující den.

Podle matky měla dcera nízké sebevědomí, a když jí tzv. Josh přes internet napsal, že je hezká, byla nadšená. “Když to s ní skončil, znovu jsem jí řekla, že toho měla sama dávno nechat. To jí rozlítilo,” řekla Tina Meierová. O chvíli později dceru našla oběšenou na řemenu. “Je to, jakoby se má dcera zastřelila pistolí, kterou pro ni někdo nabil,” řekl otec dívky.

Případem se zabývala policie v Missouri už koncem loňského roku. Podat obvinění ale odmítla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků