Hlavní obsah
 

Argentinec roky věznil manželku a syna v nelidských podmínkách

Argentinská policie obvinila Edgarda Ovieda, který držel šest let v nelidských podmínkách pod zámkem svou manželku a dospělého syna, uvedl list El Mundo.

 
Argentinec roky věznil manželku a syna v nelidských podmínkách

Policie uvedla, že špinavý pokoj v zadní části Oviedova domu v přímořském městě Mar del Plata, měl zvenčí zamykatelné železné dveře. Uvnitř vyšetřovatelé našli talíře se psím žrádlem, které měl šestašedesátiletý Oviedo dávat manželce a synovi jíst.

Žena má podle úřadů psychické problémy a její syn prý sotva umí mluvit.

Stavební dělník a někdejší odborářský vůdce Oviedo byl zatčen na základě upozornění svých dalších dvou synů, kteří žijí ve stejné čtvrti. Oba řekli, že otce neudali dřív, protože se ho báli.

Dům, ve kterém Eduardo Oviedo šest let věznil manželku a syna.

Foto: Mauro V. Rizzi, ČTK/AP

Podle vyšetřovatelů dlouho věděli, že jejich matka a bratr žijí v nelidských podmínkách bez přístupu k základním hygienickým potřebám.

32letého syna, který trpí autismem, policisté našli v místnosti mezi odpadky a výkaly. Do stejné místnosti s ním Oviedo zamykal na noc i svou 61letou ženu. Ani jeden z nich pak nemohl z domu odejít, protože byli spoutaní řetězy.

„Přečtěte si policejní zprávu, ale neuvěříte tomu, dokud tam nejdete,“ prohlásil vyšetřovatel Alejandro Pellegrini podle BBC.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků