Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Americké úřady netuší, komu patří třetina letadel v USA

Americký Federální úřad pro letectví (FAA) nemá ponětí, kdo je vlastníkem celé třetiny z 357 000 soukromých a komerčních letadel registrovaných v USA, uvedla v pátek agentura AP. Na vině jsou špatně vedené úřední záznamy.

Foto: Profimedia.cz
Americké úřady netuší, komu patří třetina letadel v USA

FAA připustil, že záznamy jsou v takovém nepořádku, že by situace mohli zneužít teroristé nebo drogoví pašeráci a nakoupit pro svoji potřebu bez povšimnutí v USA letadla, nebo jen zneužít registrace strojů.

„Identifikovali jsme potenciální rizikové oblasti, které se snažíme eliminovat,“ řekla mluvčí úřadu pro letectví Laura Brownová. FAA proto nařídil všem vlastníkům letadel, aby se znovu registrovali.

Nejasnosti panují o majitelích celkem 119 000 letadel. Chybí záznamy o prodejích a jiné dokumenty, někdy FAA jen nezná správnou adresu majitele.

Úřední šlendrián přitom vedl mimo jiné i ke dvěma zbytečným policejním raziím. Pohraniční policisté v neprůstřelných vestách vloni v Ramoně prohledávali letadlo, o němž se mylně domnívali, že je to hledaný stroj z Floridy. Letos v srpnu zase v Santa Barbaře ozbrojení policisté zadrželi dvojici leteckých instruktorů, protože se mylně domnívali, že své letadlo před osmi lety ukradli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků