K vyzrazení možných otázek došlo údajně naposledy v březnu. Jednalo se o otázky, které měly padnout na shromážděních, jež CNN pořádala a přenášela. Varování mohlo Clintonové usnadnit reakci na obtížné dotazy.

Otázky poskytla volebnímu štábu nyní už bývalá komentátorka CNN Donna Brazileová. Ta je od července prozatímní šéfkou Demokratického národního výboru (DNC), nejvyššího stranického orgánu demokratů, za které Clintonová kandiduje na funkci prezidenta USA. CNN v pondělí oznámila, že výpověď novinářky přijala před dvěma týdny.

O problému se CNN dozvěděla ze souboru e-mailů Johna Podesty, šéfa volebního štábu Clintonové, jehož korespondence se postupně objevuje na investigativním webu WikiLeaks. Sama CNN tvrdí, že k žádným podkladům o volebních debatách neměla Brazileová přístup.

Brazileová původně popírala, že by otázky se štábem Clintonové sdílela. Nyní tvrdí, že maily zfalšovali ruští hackeři. Trump potíží soupeřky využil a v pondělí řekl, že kdyby podváděl jako Clintonová, poslali by ho „na elektrické křeslo“.