„Věřím, že mluvím za drtivou většinu lidí, jimž se Hillsborough stalo domovem, když říkám, že pro činy, jako je tenhle, tu není místo. Bezpečnostní složky začaly rychle pracovat na tom, aby tento trestuhodný čin vyšetřily a našly pachatele,“ ujistil podle CNN starosta Hillsborough Tom Stevens.

„Tento silně znepokojující čin je mnohem víc než vandalismus. Jde o záměrné ohrožení bezpečnosti žhářstvím. Je to nenávistné poselství, které podkopává slušnost, úctu a integritu v občanském soužití,“ dodal.

Vyhořelá kancelář republikánů v Hillsborough

Vyhořelá kancelář republikánů v Hillsborough

FOTO: Jonathan Drew, ČTK/AP

Severní Karolína je jedním z klíčových států v listopadové prezidentské volbě a napětí mezi oběma tábory stoupá. Kdo kancelář republikánů zapálil, sice stále není jasné, republikán Donald Trump ale prostřednictvím Twitteru ukázal na demokraty. „Zvířata, která zastupují Hillary Clintonovou a demokraty, právě zapálila naši kancelář v Orange County, protože vyhráváme,“ napsal Trump.

Dlužno podotknout, že podle posledního výzkumu agentury Reuters a společnosti Ipsos naopak vyhrávají demokraté. Clintonová má podle Reuters a Ipsos více než než 95procentní šanci, že listopadové prezidentské volby vyhraje.

Trumpův tweet

Demokratická kandidátka se od žhářství distancovala. „Útok na centrálu republikánů je hrozný a nepřijatelný. Jsem moc ráda, že jsou všichni v bezpečí,“ napsala na Twitteru.