Agentura Reuters už přinesla Cuomovo vyjádření, podle kterého nemá čin spojitost s mezinárodním terorismem. Guvernér zdůraznil, že vyšetřování je teprve na začátku.

Výbuch ve čtvrti Chelsea v sobotu večer místního času (v noci na dnešek SELČ) zranil 29 lidí. Nedaleko místa exploze našli policisté tlakový hrnec spojený s mobilním telefonem, který jako další možnou bombu prozkoumali policejní pyrotechnici.

Hasiči stojí poblíž místa exploze na newyorském Manhattanu.

Hasiči stojí poblíž místa exploze na newyorském Manhattanu.

FOTO: Rashid Umar Abbasi , Reuters

"Podle toho, co zatím víme, a toho je omezené množství, mohl tyto bomby sestrojit téměř kdokoli a použít mobilní telefony jako časované rozbušky. Návody jsou všude na internetu a hrubost (zpracování), umístění (výbušnin) a relativní neúčinnost výbušnin neukazuje na to, že by v tom hrála nějakou roli nějaká vyspělejší organizace," řekl Reuters zdroj z vyšetřování, který si nepřál být jmenován.

K explozi došlo jen několik dní před zasedáním Valného shromáždění OSN, které se bude v New Yorku konat. Cuomo uvedl, že z preventivních důvodů bylo do newyorských ulic vysláno 1000 policistů nad rámec běžných hlídek.

Incident podle Cuoma prověřují specialisté Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). "Zjistíme, kdo tyto výbušniny umístil, a potrestáme viníky. Nedovolíme těmto lidem a tomuto druhu hrozeb, aby narušovali náš život v New Yorku," řekl guvernér.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Při výbuchu na Manhattanu bylo zraněno nejméně 29 lidí

Výbuch ve čtvrti Chelsea v sobotu večer místního času (v noci na neděli SELČ) zranil 29 lidí. Guvernér Cuomo v neděli novináře informoval, že všichni zranění již byli propuštěni z nemocniční péče, a prohlásil, že jen díky velkému štěstí nikdo nepřišel o život.