Sowell byl zadržen v roce 2009, kdy policie na základě tipu prohledala jeho dům. V budově i na pozemku kolem ní našla ukrytá mrtvá těla žen, které byly již delší dobu pohřešovány. K nejhrůznějším patřil objev ženské lebky ve kbelíku. [celá zpráva]

Mnohé z obětí měly problémy s drogami a zpráva o jejich zmizení se často k úřadům nedostala.

Sowellovy zločiny dlouhou dobu unikaly pozornosti, přestože se z jeho domu v Clevelandu, kde mrtvoly skladoval, linul silný zápach. Ten byl ale připisován na vrub nedaleké továrně na uzeniny, která kvůli stížnostem dokonce provedla rozsáhlou renovaci, ale marně.

Rodiny některých ze zabitých žen kritizují clevelandskou policii, že jednala laxně a dostatečně neprošetřila zmizení zavražděných.

Sowell před soudem trval na své nevině, žádné důkazy ale jeho tvrzení nepodpořily. Jeho obhájci se v pozdější fázi procesu snažili o zmírnění trestu, když přinášeli informace o Sowellově problematickém dětství nebo o jeho dobré službě v námořní pěchotě. Soudce ale ke zmírnění trestu na doživotní vězení bez možnosti předčasného propuštění nepřistoupil.

Státní zástupce Richard Bombik rozsudek uvítal. "Pokud by trest smrti nedostal tento muž, neměl by ho dostat nikdo," prohlásil.