K útoku došlo ve čtvrtek kolem deváté večer. Podle dostupných informací útočník s automatickou zbraní vystoupil z auta a začal střílet na policisty, kteří byli v zaparkovaném autě či na chodníku.

Střelec z Paříže Cheurfi se narodil ve Francii, píší média. Už dříve napadl policisty

Později se objevily informace, že na následky zranění zemřel i druhý policista, to však následně popřelo ministerstvo vnitra s tím, že jeden policista je mrtvý a další dva jsou zranění.

Útočník - podle úřadů se jedná o 39letého muže, který bydlel na předměstí Paříže - se pokusil z místa utéct, policisté ho však při tom zastřelili.

Policie na Champs-Élysées

Policie na Champs-Élysées

FOTO: Christian Hartmann, Reuters

Motiv incidentu, k němuž došlo pár dní před začátkem prvního kola prezidentských voleb ve Francii, není zcela jasný, podle ministerstva vnitra však útočník necílil na policisty náhodou.

Policie na Champs-Élysées

Policie na Champs-Élysées

FOTO: tv, ČTK/AP

Podle francouzského prezidenta Françoise Hollandea okolnosti ukazují na teroristický čin. Případem se také zabývají protiterorističtí vyšetřovatelé.

Zabitý střelec prý nebyl pro bezpečnostní složky neznámý, vedli ho jako extremistu. Podle neoficiálních zpráv muž do Paříže dorazil vlakem z Belgie. Policisté prohledali jeho byt na východním předměstí metropole.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Vyšetřování útoku v Paříži. Zdroj: Reuters

Podle agentury Amak, která má vazby na islamistické radikály, se k útoku přihlásil Islámský stát. Podle zveřejněného vyjádření útočil Belgičan, který byl jedním z bojovníků této skupiny. Prohlášení však ještě nemusí znamenat, že se IS na akci skutečně podílel.

Policie na Champs Élysées

Policie na Champs Élysées

FOTO: Christian Hartmann, Reuters

Incident ovlivnil život ve středu města. Okolí místa střelby policie uzavřela a omezena byla i veřejná doprava. Pařížská policejní prefektura na Twitteru vyzvala, aby se lidé bulváru a jeho okolí vyhnuli. Nad místem střelby nízko přelétával vrtulník.

Ministerstvo vnitra večer oznámilo, že policie hledá střelcovy potenciální komplice. Francouzský prezident ve svém večerním vystoupení uvedl, že bylo zadrženo několik podezřelých lidí.