Záchranáři nadále prohledávají okolí havárie, ale kvůli počasí museli odvolat letadla. Popřeli také fámu, že jedno z těl mělo na sobě záchrannou vestu.

Informaci o záchranné vestě popřel člen nejužšího vedení indonéského pátracího týmu Tatang Zaenudin, který ji předtím médiím sám sdělil. „Dnes ráno jsme vyzdvihli celkem čtyři těla a jedno z nich na sobě mělo záchrannou vestu,” uvedl Zaenudin ráno. Později ovšem své tvrzení odvolal. „Nemáme žádnou oběť se záchrannou vestou. Tělo jsme našli v 8:20 (místního času, 2:20 SEČ), vestu v 10:32, takže tu je časová prodleva,” řekl agentuře Reuters.

Mezi mrtvými jedna letuška 

Mezi nalezenými oběťmi je nejméně jeden člen posádky, podle šéfa pátracího týmu Henryho Bambanga Soelistyoa jde o letušku. Soelistyo upřesnil, že tři z dosud nalezených obětí byly objeveny v úterý. Některé dřívější informace přitom uváděly až čtyřicet nalezených obětí.

Právě ze skutečnosti, že byly nalezeny ostatky s plovací vestou, přitom odborníci začali vyvozovat nové teorie o průběhu havárie. Kdyby to byla pravda, znamenalo by to, že alespoň část lidí na palubě se během tragédie připravovala na dosednutí na hladinu a že zkázu letadla nezpůsobila žádná náhlá porucha.

Na sonarových snímcích pořízených v oblasti, kde se letadlo patrně zřítilo, je pod hladinou vidět velký, temný objekt. Pravděpodobně jde o pohřešované letadlo, uvedla agentura Reuters s odvoláním na pátrací tým. Podle jeho informací je objekt asi 30 až 50 metrů pro hladinou. „Modlíme se, aby to skutečně bylo to letadlo,” řekl agentuře Reuters Hernanto, oficiální představitel pátracího týmu, který jako řada Indonésanů používá jen jedno jméno. Letadlo Airbus A320-200 se 162 lidmi spadlo asi 160 kilometrů jižně od města Pangkalan Bun, které leží na jihozápadě ostrova Borneo.