Hlavní obsah
Americký prezident Donald Trump ve volební místnosti. Foto: Tom Brenner, Reuters

Prezident Trump hlasoval na Floridě. Volil chlápka jménem Trump

Americký prezident Donald Trump v sobotu využil možnost předčasného hlasování a odevzdal hlas v nadcházejících prezidentských volbách v knihově města West Palm Beach na Floridě. Jak připomněla agentura AP, zatímco dříve Trump hlasoval v New Yorku, od loňského roku má pobyt hlášený právě na Floridě.

Americký prezident Donald Trump ve volební místnosti. Foto: Tom Brenner, Reuters

Reklama

Prezident Trump hlasoval na Floridě. Volil chlápka jménem Trump

Hlas odevzdal nedaleko svého soukromého klubu Mar-a-Lago. V pátek se na Floridě zúčastnil předvolebního setkání s příznivci a řekl, že dává přednost osobnímu odevzdání hlasu, nikoli korespondenčnímu. „Myslím, že jsem staromódní,” prohlásil. Před kamerami po odvolení řekl: „Hlasoval jsem pro chlápka jménem Trump.”

Současný prezident, jehož soupeřem v listopadových prezidentských volbách bude demokrat Joe Biden, se snaží v posledních dnech získat voliče ve státech, kde voličská přízeň není vyhraněná. Podle AP má před sebou rušný den s akcemi naplánovanými do Severní Karolíny, Ohia a Wisconsinu.

Na Floridě se volební místnosti k předčasnému hlasování otevřely v pondělí. Možnost předčasného hlasování využilo už v celých USA podle agentury AFP přes 55 milionů lidí, což je více než celkový údaj o tomto typu hlasování v minulých volbách v roce 2016.

Do volebního 3. listopadu přitom ještě zbývá deset dní. Údaj o předčasně odevzdaných hlasech se týká jak těch, kteří volili osobně, tak těch, kteří hlas poslali poštou. Velký zájem byl v Texasu, kde už odvolilo přes šest milionů lidí, i v Kalifornii, kde volilo 5,8 milionu lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků