Hlavní obsah
Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) Foto: TOP 09

V Praze 6 bude vládnout koalice TOP 09, KDU-ČSL, ODS a STAN

V Praze 6 v úterý podepsaly koaliční smlouvu ODS, STAN a volební koalice TOP 09 a KDU-ČSL. V pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu mají tyto strany dohromady 27 křesel. Starostou bude Ondřej Kolář z TOP 09, který povede městskou část druhé období, informoval mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek. Vedení radnice včetně jména starosty ještě musí potvrdit zastupitelé na ustavujícím zasedání.

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) Foto: TOP 09
V Praze 6 bude vládnout koalice TOP 09, KDU-ČSL, ODS a STAN

Místostarosty městské části budou Jakub Stárek (ODS), Jan Lacina (STAN), Jaromír Vaculík (TOP 09/KLID) a Jiří Lála (ODS). Stárek se bude zabývat územním rozvojem, veřejným prostorem a Smart City, Lacina bude odpovědný za správu majetku, kulturu, sport a volný čas, Vaculík bude mít v gesci ekonomiku a finance a Lála bude odpovědný za oblast dopravy. Starosta bude mít na starosti také problematiku životního prostředí, otevřené radnice, zahraniční vztahy, IT a právní vztahy a projekty Šolínova, Šatovka a Poliklinika Pod Marjánkou.

Radní pro strategický rozvoj a památkovou péči bude Eva Smutná (za TOP 09/KLID), radním pro sociální věci, zdravotnictví a prevenci bude Marián Hošek (KDU-ČSL/KLID), radní pro školství Marie Kubíková (ODS) a posledním radním bude Zdeněk Hořánek (za STAN, dříve ANO), který se bude zabývat investicemi a bezpečností.

V zastupitelstvu jsou i Zelení

Strany, které v úterý podepsaly koaliční smlouvu, spolu již po volbách podepsaly dohodu o společném postupu, na základě níž s nikým dalším o koalici nejednaly. Podpis zdůvodňovaly vytvořením klidu na práci. V uplynulých dnech pak jednaly o společném programu.

Volby v šesté městské části vyhrála se ziskem 19,9 procenta koalice TOP 09 a KDU-ČSL, která získala deset mandátů. Stejný počet mandátů má ODS vedená Jakubem Stárkem, dostala 19,5 procenta hlasů. Devět mandátů v zastupitelstvu získali Piráti, sedm STAN a šest hnutí ANO. Posledním uskupením, které se do zastupitelstva Prahy 6 dostalo, jsou Zelení, kteří mají tři zastupitele.

K volbám přišlo 52,4 procenta voličů.

Praha 6, kde žije zhruba 104 000 obyvatel, leží na severozápadě hlavního města. Městská část zahrnuje celá katastrální území Dejvic, Liboce, Ruzyně, Střešovic, Veleslavína a Vokovic a části Břevnova, Bubenče, Sedlce a Hradčan.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků