Hlavní obsah

Evropská komise se snaží nalákat studenty z ostatních kontinentů ke studiu na vysokých školách v Evropě. Za tímto účelem nedávno spustila webové stránky Study in Europe. Zájemci z různých koutů světa by zde měli nalézt nejpotřebnější informace o možnostech studia na starém kontinentu.

Studujte v Evropě, láká nový web

Informace na stránkách www.study-in-europe.org se zaměřují nejen na studijní záležitosti, ale i na specifika každodenního života v jednotlivých evropských státech. Mimoevropští studenti se seznámí s tím, co mohou očekávat po příjezdu či příletu do země.

Studenti na novém webu naleznou i praktické informace, například v jakých případech potřebují vízum, s jak vysokými poplatky za studium mohou počítat, nebo jestli mohou využít některý ze stipendijních programů. Naleznou zde i reference svých vrstevníků, kteří již mají se studiem v Evropě bohaté zkušenosti.

Evropský systém je pružnější, myslí si Rus

"Studium ve třech evropských zemích mi umožnilo nahlédnout na stejné otázky ze tří různých úhlů pohledu. Také jsem si všiml, že evropský vzdělávací systém je mnohem pružnější, než je tomu v mé zemi," domnívá se Rus Jevgenij. "V neposlední řadě pro mne byly zkušenosti nasbírané mimo školu stejně užitečné a obohacující jako zkušenosti z akademické půdy," dodává student filozofie, který poznal prostředí belgické, francouzské a německé univerzity.

Web shromažďuje informace o 32 evropských zemích, kam mohou cizinci zavítat na studijní pobyt. Mezi vybranými státy nechybí ani Česká republika. Ze zemí mimo Evropskou unii jsou zde informace o Norsku, Islandu, Turecku, Švýcarsku a Lichtenštejnsku.

Studenti ze zemí mimo náš kontinent mají z čeho vybírat. V Evropě se totiž nachází více než 4000 tisíce vysokoškolských institucí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků