Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Lukáš Táborský, Právo

S obezitou má u školáků zatočit tanec

Ministerstvo školství znepokojuje vysoký počet obézních školáků. Zdravý životní styl dětí se snaží podporovat i neobvyklými způsoby. V současné době ministerstvo například zaštiťuje projekt Tancem proti obezitě. Úředníci z ministerstva chtějí školáky motivovat k tanci, který pomáhá při odbourávání tuků.

Ilustrační foto Foto: Lukáš Táborský, Právo
S obezitou má u školáků zatočit tanec

"Za posledních dvacet let se počet obézních lidí v Česku zdvojnásobil a bohužel stále stoupá", dočteme se na webových stránkách projektu Tancem proti obezitě. Právě děti ve věku od 8 do 18 let patří k nejohroženějším skupinám. Kromě špatných stravovacích návyků patří k příčinám obezity u dětí i nedostatek pohybu. Tomu se děti mohou věnovat právě i prostřednictvím tance.

Od začátku školního roku se žáci na základních a středních školách v rámci projektu seznamují s taneční choreografií a různými tanečními styly. Součástí přehlídek jsou i debaty o správných stravovacích a pohybových návycích.

Tuto sobotu od 10 hodin proběhne na třech místech v Praze finále programu. V největším tanečním studiu Dance station Háje a ve dvou venkovních stanovištích u nákupních center Chodov a Černý Most se očekává vystoupení nejlepších tanečních lektorů v republice.

Od flamenca po breakdance

"Tanečních stylů je velké množství a každý si může vybrat podle věku, své kondice i podle toho, co ho baví a jakou hudbu poslouchá," nastiňují smysl projektu jeho organizátoři. Nabídka prezentovaných tanců je skutečně pestrá. Na své si přijdou milovníci téměř všech hudebních a tanečních stylů, ať už jde o flamenco, power jogu, orientální tance, street dance, breakdance nebo jazz dance.

Ministr Ondřej Liška vyslal ihned po svém jmenování do funkce signál, že jedním z jeho cílů bude zlepšení stravovacích návyků českých školáků. Záštita projektu Tancem proti obezitě do této koncepce plně zapadá.

Ministr by u dětí uvítal, aby se více věnovaly pohybovým aktivitám, zároveň klade důraz například na význam využití biopotravin ve školních jídelnách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků