Hlavní obsah

Notebooky chrání mládež před drogami a životem v gangu

Ochránit mladé lidi před životem ve zločinném gangu či před drogovou závislostí. Takový je cíl jedné z neziskových organizací v San Francisku, která se rozhodla posílit počítačovou gramotnost u rizikových skupin mladých lidí. Organizace poskytuje "náctiletým" bezplatně repasované notebooky a pomáhá jim tak držet krok s ostatními vrstevníky v cestě za vzděláním a kariérou.

Notebooky chrání mládež před drogami a životem v gangu

Nezisková organizace City Young Now se snaží podle internetového serveru PC World ochránit rizikovou skupinu mladých před životem na okraji společnosti tím, že náctiletým poskytuje repasované notebooky. Počítače mají teenagerům pomoci při hledání práce nebo v začátcích vysokoškolského studia.

"Pokud jste na vysoké škole, počítač je dnes už něco jako tužka. Musíte se často zapisovat do předmětů online a online předkládáte i eseje. Všechno je o počítačích," je přesvědčena výkonná ředitelka zmiňované neziskovky Brittany Heindrich.

Notebooky dostávají mladí lidé ve věku 17 až 22 let žijící v pěstounských rodinách a dále mládež ve věku 16 až 19 let, odpykávající si podmíněný trest za spáchaní trestného činu.

Pomoci mají i školení o tom, co počítače umí

Do roku 2008 organizace rozdala 72 počítačů, dalšími 60 hodlá podpořit rizikovou mládež do července tohoto roku. Zájemci musí předložit svůj školní prospěch a prokázat se doporučením od vyučujících ze střední školy.

Kromě darovaného počítače mohou mladí lidé zapojení do programu využít i školení, na kterém jsou poučení o tom, jak s počítačem pracovat. V rámci školení se seznamují například s bezpečností na internetu nebo s možnostmi používání multimediálních nástrojů na počítači. Řada dětí, které jsou zapojeny do programu neziskové organizace, má jen chabé zkušenosti s ovládáním počítačů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků