Hlavní obsah

Na Západočeské univerzitě proběhne Seminář o světové finanční krizi

Cílem mezioborových seminářů Západočeské univerzity je popularizovat vědu a přiblížit ji široké veřejnosti. Mezioborové semináře mají na této univerzitě tradici, nyní je připraven již 151. v pořadí a jeho tématem bude Světová finanční krize.

Na Západočeské univerzitě proběhne Seminář o světové finanční krizi

Seminář povede Prof. Ing. Milan Zelený, M.S., Ph.D., profesor na Fordhamově univerzitě v New Yorku a na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Akce proběhne 4. května od 15.30h a bude se zabývat mimo jiné rolí státu v iniciaci, prohlubování a řešení krizí a příčinami útoku státu proti kapitalismu svobodného trhu.

Na řadu přijdou i témata jako Krize jako nutný očistný a ozdravný proces sebeobnovy kapitalismu, Mikroekonomie versus makroekonomie: řešení je v podnikovém mikru, ne ve státním makru  či Svobodné trhy: propastný rozdíl mezi regulací a intervencí v tržních procesech.

„Interdisciplinární seminář je určen těm, kteří nechtějí zůstat pouze v zajetí své specializace, těm, kteří svou specializaci hledají, a především těm, kteří vědí, že o to ani tolik nejde…..,“ uvádí pozvánka, kterou naleznete na stránkách Mezioborových aktivit, sedmého odboru Centra nových technologií.

Interdisciplinární seminář se koná v průběhu semestru každé druhé pondělí a je koncipován jako příležitost tematizovat pozoruhodné aktuální události ve vědě, filosofii a společnosti, významná výročí vědeckých událostí a objevů, politických události atd. Mluvčími jsou nejrůznější mnohdy významné české osobnosti daných oborů, které referují o daném tématu s přihlédnutím k mezioborovým přesahům přednášené problematiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků