Hlavní obsah

Mladé Číňany láká studium v Evropě a v Americe

Více než 80 procent čínských univerzitních studentů chce studovat v zahraničí. Dokládá to alespoň online průzkum, který provedl deník China Youth Daily a jehož se zúčastnilo 2400 vysokoškolských studentů. Mladé Číňany láká především studium mimo asijský kontinent.

Mladé Číňany láká studium v Evropě a v Americe

Mladí Číňané si od studia v zahraničí slibují, že jim poskytne výhody pro budoucí kariéru. Dvě třetiny z oslovených se domnívají, že lidé se studijními zkušenostmi z ciziny jsou více konkurenceschopní při hledání nové práce.

Podle 42 % účastníků průzkumu studium v zahraničí pomáhá kariérnímu rozvoji.

Nejatraktivnějšími destinacemi pro zahraniční univerzitní studium jsou pro mladé Číňany Spojené státy, Velká Británie, Francie, Austrálie a Kanada. Podle statistik ministerstva školství studovalo v loňském roce (2006) v zahraničí více než 130 tisíc Číňanů.

Na čínských univerzitách studuje kolem 25 milionů studentů a do prvního ročníku pravidelně nastupuje přes 5 milionů nováčků.

Zvýšenou poptávku po studiu v zahraničí reflektují i čínské úřady, které v následujícím roce hodlají nabídnout 100 tisíc online testů TOEFL angličtiny pro cizince. Kapacita se tak oproti letošnímu roku 2007 navýší o 80 %.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků