Hlavní obsah

Matematicko-fyzikální fakulta pořádá v Praze Jeden den s fyzikou

Specializovaný den plný přednášek, exkurzí, experimentů, kde nechybí ani prohlídka špičkových přístrojů na vědeckých pracovištích. Takový bude blížící se, letos již třináctý ročník tradiční akce Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy (MFF) určené široké veřejnosti. Zájemci mohou Jeden den s fyzikou navštívit v pondělí 29. září.

Matematicko-fyzikální fakulta pořádá v Praze Jeden den s fyzikou

"MFF se rozhodla tento den plný experimentů a přednášek pořádat 29. září 2008 jako součást oslav k stému výročí zahájení pravidelné výuky fyziky na českém Fysikálním ústavu Karlo-Ferdinandovy univerzity“, uvádí fakulta ve svém tiskovém prohlášení.

Jeden den s fyzikou je tak přichystán na začátek týdne, kdy se uskuteční vzpomínková slavnost na začátky Fysikálního ústavu, prof. Čeňka Strouhala, zakladatele a představitele české fyziky na konci 19. a počátku 20. století, který se podstatnou měrou zasloužil o vybudování Fysikálního ústavu, ale také na profesora Viktora Trkala, jehož jméno ponese posluchárna M2 v budově děkanátu MFF.

Oslavy budou dvoudenní

Oslavy ke stému výročí Fysikálního ústavu a výuky fyziky na Univerzitě Karlově, tehdejší Karlo - Ferdinandově univerzitě, jsou koncipovány jako dvoudenní. V pondělí proběhne pro střední školy, studenty, žáky a učitele i veřejnost již zmiňovaný Jeden den s fyzikou. V úterý se pak uskuteční Slavnostní seminář s odpolední inaugurací posluchárny profesora Viktora Trkala, který je určený zejména pro spolupracující VŠ, fakulty, partnerské instituce a akademickou obec i kolegy z AV ČR, studenty MFF, odbornou veřejnost nebo zaměstnance fakulty. Slavnost uzavře přátelské setkání pracovníků a přátel MFF pod širým nebem.

Očekávají se stovky zájemců

„Předpokládáme, že účast zůstane obdobná jako v posledních letech. Odhadem tedy 400 až 500 návštěvníků, zejména studentů středních škol z celé ČR,“ uvedla za organizátory Alena Havlíčková, vedoucí oddělení pro vnější vztahy a propagaci MFF. Jeden den s fyzikou se letos uskuteční jak v historických budovách MFF na Karlově, tak i v areálu MFF v Tróji. Další den s fyzikou budou moci zájemci prožít již 5. února 2009.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků