Hlavní obsah

Konference o méně známých závislostech

Všichni jsme se již jistě někdy setkali s problematikou závislosti na alkoholu, nikotinu či jiných drogách, slyšeli jsme o závislosti na hazardní hře (gamblerství) a o závislosti na práci (workoholismus). Ale víme, že je možné být závislý také například na komunikačních médiích?

Konference o méně známých závislostech

Závislost si lze vytvořit nejen na různých látkách, ale také na jednání či vztahu. Ať už ztráta kontroly souvisí s alkoholem, prací nebo sektou, bývá často projevem nezvládnutí osobního problému, ztráty pocitu vlastní hodnoty či dojmu, že člověk neví, co se svým životem.

O některých méně známých závislostech se můžeme dozvědět na konferenci „Jiné druhy závislosti“, kterou pořádá Středočeský kraj ve spolupráci s Centrem adiktologie Psychiatrické kliniky, 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, Českým institutem pro supervizi o.s. a sekretariátem Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky.

Konference se koná 2. října 2008 ve Velké zasedací místnosti zastupitelstva Středočeského kraje na adrese Zborovská 11, Praha 5 – Smíchov. Přihlásit se lze do 15. září zasláním formuláře na adresu konference.kraj@volny.cz. Formulář je ke stažení na stránkách Národního informačního centra pro mládež.

Program konference je rozdělen do tří tématických bloků. Každý z nich uvede přednáška, na kterou naváže diskuse. O závislosti v (nejen) rodinných vztazích promluví PhDr. Marie Hošková, s fenoménem závislosti v sektách účastníky seznámí PhDr. Prokop Remeš a závislost na komunikačních médiích a adekvátní intervenční strategie přiblíží PhDr. Magdaléna Frouzová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků